14/07/2015 20:43
תיאטרון פסיק
להזמנת כרטיסים מתיאטרון פסיק לחצו כאן
14/07/2015 20:44
קבוצת התיאטרון הירושלמי
להזמנת כרטיסים מקבוצת התיאטרון הירושלמי לחצו כאן .
14/07/2015 20:45
תיאטרון האינקובטור
להזמנת כרטיסים מתיאטרון האינקובטור לחצו כאן
14/07/2015 20:51
בית מזיא ברשתות החברתיות
עקבו אחרינו בפייסבוק!
26/07/2015 17:07
הזמנת כרטיסים באתר
נכון להיום רכישת כרטיסים באתר באמצעות כרטיס דיינרס קלאב לא אפשרית. עימכם הסליחה.

מחול במזיא 2019- תכנית הפקות מקור


תכנית הפקות המקור מבית יעל-בית ליוצרי מחול ופרפורמנס עצמאיים בירושלים בשיתוף סדרת המחול במזיא 2019 בהשתתפות הכוריאוגרפים נטע פולברמכר, מירה רובינשטיין וישי כרסנתי, דניאל למנסדורף ולירון בן יעקוב
 
                    

מים ואהבה- לירון בן יעקב


האם זו הדרך הפיוטית... כל תנועה, כל הבעה, כל צעד הוא שירה, כך נשקף העולם. המים שוטפים את פניי, לחישות באוזניי, מגע כף ידי העוברת על עורפי מעוררת בי תחושות של אהבה.
הרקדניות נעות בין תחושות שונות ומושכות את הקהל פנימה לעולמן. קרדיט צילום: בני בן יעקב

 
לירון בן יעקב היא יוצרת עצמאית, כוריאוגרפית שהחלה את דרכה האומנותית במחול המזרחי, ולוקחת את עולם המחול האתני כהשראה ליצירה חדשה ומקורית, בעלת שפה ייחודית. קיבלה את פרס שרת התרבות ב2017 עבור המופע  "הנשים היושבות על שפת הבאר".
 
כוריאוגרפיה: לירון בן יעקב
רקדניות: מאיה מייקלס ושחר אלוש
מוסיקה: Ramiz Quliyev - Ləpələr
 
*בתמיכת מדור מחול עיריית ירושלים, תחת 'יעל' הבית של יוצרי המחול העצמאיים של ירושלים.
 

זדע ראס- מירה רובינשטיין וישי כרסנתי
 
שני בתים. באחד משפחה אשכנזית סבא וסבתא מפולין, סבא וסבתא מאוסטריה. סבים וסבתות שברחו מאימת השלטון הנאצי והגיעו כחלוצים לישראל. משפחה קטנה. ילדה שגדלה בתל אביב, ששמעה בילדותה בליל של גרמנית ויידיש. הסב מאוסטריה היה נגן כינור וקנה עבורה פסנתר ליום הולדה השישי. הילדה רקדה בלט וניגנה בפסנתר. אמה הייתה שחקנית תיאטרון והיא גדלה לתוך עולם הבמה, הספרים, המילה הכתובה, המוזיקה הקלאסית. בית חילוני, לא מסורתי.
בשני, משפחה מרוקאית מבאר שבע. סבא וסבתא ממרוקו. הסב, ראש השבט, נגן עוד וזמר חפלות מוכר במרוקו. משפחה שבטית וחמה, לעיתים שורפת. מרובת ילדים, מסורתית, קידוש ביום שישי, ארוחות משפחתיות, ריקודי בטן, חפלות, פיוטים. ילד שגדל בתחושה שהוא ה"אשכנזי של המשפחה" הברווזון המכוער. ילד שמסתקרן מתרבות אחרת..קרדיט צילום: אהרל'ה קריצר


היצירה מעמידה את הבתים זה לצד זה ובוחנת, האם יש נקודות משיקות או שהקונטרסט גדול? מה מייצג המושג " תרבות" בכל אחד מהבתים?, מה מייצג המושג "חינוך" בכל אחד מהבתים? מהי "אהבה" בכל אחת מהמשפחות?
על ידי פיסות של זיכרונות מילדותם של היוצרים נרקם פאזל. האם החתיכות יכולות להתחבר? האם שני אנשים שגדלו בסביבה כל כך שונה האחת מרעותה יכולים למצוא מכנה משותף?
 
 
מירה וישי, נפגשו בטעות ומאז ביחד. שילוב של מרוקאי ואשכנזייה. הוא אוהב תרבות, היא אוהבת חפלות וופלות. סליחה, בפלות. לפעמים הם רוקדים, מדברים, שרים, רוב הזמן אוכלים....לכם את המוח !
 

אסמבלאז'- דניאל למנסדורף
 
 
מאת: דניאל למנסדורף
רקדן שותף ליצירה: עירד אבני
Franz Schubert, Idrioema מוזיקה:
 ליווי אמנותי: מרים אנגל ונאווה פרנקל
 
עבודה לשני רקדנים ובצק.
בעולם דימויים אידיאלי ומלוטש הגופים הנעים נאחזים בקלאסיקה ובמוטיבים החזותיים שהיא מאפשרת.
בפעולתם הם מבקשים לייצר המחשה לאומנות תלת מימדית אשר דורשת את הצופה לחרוג מהרגלי ההתבוננות המוכרים לו.
ביחד עם הר בצק מאסיבי יעברו הרקדנים תהליך הפשטה סיזיפי עד אשר יהפכו גם הם לחומר גלם מגושם וסמיך.
בין הטוהר והתואר לארציות הדביקה, שלושת העצמים מרכיבים ומפרקים מבנים בחלל ומתנסים בחקירה בסיסית של חוקי תנועה ומשקל פיזיקליים.
 
דניאל הנה רקדנית יוצרת הפועלת בירושלים ולוקחת חלק בפרויקטים ופסטיבלים בארץ ובעולם.


אוטופיה והלילה- נטע פולברמכר


כוריאוגרפיה, ביצוע, טקסט, ועריכה מוסיקלית: נטע פולברמכר
מוסיקה: סימפונית הצעצועים מאת ג׳וזף היידן, האינטרנציונל/יוג׳ין פוטייה, ברכות דגים ופרה אדומה מאת נטע פולברמכר, רקוויאם של ורדי.
דרמטורגיה: לילה אלמוגקרדיט צילום: אלון זיכרמן
 
היצירה ״אוטופיה והלילה״ מבוססת על זיכרונות הילדות של נטע פולברמכר, בת קיבוץ להבות הבשן שבגליל העליון ובוגרת בית הילדים והחינוך המשותף. יצירתה החדשה היא עיבוד ופיתוח ליצירתה הקאמרית הידועה ״חמש מיטות/ילדי החלום״ שהוצגה לראשונה בניו יורק ב - 1993, על ידי Neta Dance Company ובארץ על ידי פסטיבל ישראל ולהקת המחול ורטיגו (״פרה אדומה״). בוורסיה חדשה זו המחול הקבוצתי הופך למסע סולו השתתפותי בתוך בית הילדים ושבילי החיים שנבעו ממנו. 
 
"את הסיפור שלנו סיפרנו לעצמנו כל הזמן. בכפייתיות. בעל פה. לפעמים התעייפנו עוד לפני שהתחלנו ובכל זאת סיפרנו במשך שעות. הקשבנו רוב קשב אחד לשני, כי בכל ערב בו סופר הסיפור, התחוורו לנו פרטים חדשים, גם שנים רבות אחרי שכבר לא היינו שם."  (יעל נאמן  - היינו העתיד)
 
נטע פולברמכר כוריאוגרפית ואמנית מחול ופרפומנס חזרה לארץ ב2013 לאחר 31 שנים של קרירה פורחת בארה״ב.   בוגרת ג׳וליארד, ובעלת תואר MA מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק ותואר MFA מאוניברסיטת הולינס בוירג׳יניה.  יצרה 90 עבודות מקוריות ללהקתה, וללהקות ובתי ספר רבים ברחבי העולם.  כיום מכהנת כפרופסור למחול באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים וכמנהלת אמנותית של אנסמבל המחול של האקדמיה למוסיקה ולמחול.  שירתה כפרופסור חבר באוניברסיטת פלורידה, ושם גם הקימה וניהלה את פסטיבל הקיץ למחול: Swamp Dance Festival