חותמות – שבלונות

שבלונות הן חותמות המשמשות בתחומים שונים. הם יכולים לשמש למגוון מטרות כמו מיתוג, קישוט וככלי לפרסום.

שבלונות קיימות במשך מאות שנים והתפתחו עם הזמן. הם נקראים גם חותמות כי הם עשויים בדרך כלל ממתכת או פלסטיק ומוטבעים בעיצוב.

שבלונות שימשו לראשונה את הרומאים לצביעת קירות עם עיצובים עליהם. מאוחר יותר השתמשו בולים על ידי האצטקים לסימון חפצים כמו חיות או סחורות שנסחרו בין אנשים באימפריה שלהם.

בעולם העיצוב הגרפי, שבלונה היא תבנית רב פעמית שבאמצעותה ניתן ליצור צורות ועיצובים מורכבים.

שבלונות נוצרות במגוון דרכים והן משתנות בהתאם לטכניקה המשמשת להכנתן. ישנם סוגים רבים ושונים של שבלונות אך לכולם דבר אחד משותף – הם מיוצרים על ידי הטבעת דיו על נייר או משטח אחר.

שבלונות קיימות במשך מאות שנים, אך רק בשנות הארבעים של המאה הקודמת הם הפכו בשימוש נרחב. הסיבה לכך הייתה בגלל היעילות שלהם כדרך ליצור צורות שחוזרות על עצמן במהירות ובקלות.

שבלונות הן כלי פופולרי עבור אמנים ומעצבים ליצירת דפוסים ייחודיים. הם יכולים לשמש גם למטרות אחרות כגון הטבעה, הטבעה או ציור.

ההבדל בין שבלונה לחותמת

שבלונה היא פריט המשמש לייצור חותמת. יש לו תבנית שעליה תוצב החותמת. חותמת נעשית על ידי לחיצה על תבנית השבלונה על נייר או חומרים אחרים.

ניתן להשתמש בחותמת עם כל משטח וניתן להסירה מהמשטח מבלי להשאיר סימן מאחור. שבלונה, לעומת זאת, תשאיר סימן כאשר היא מוסרת מהמשטח המקורי שלה ולא ניתן להשתמש בה על משטח אחר מבלי להדביק אותה מחדש על המשטח המקורי שלה.

סטנסילים וחותמות הם שני סוגים שונים של תוויות דבק. ניתן להשתמש בשניהם ליצירת מגוון עיצובים. עם זאת, הם אינם זהים.

שבלונות הן יריעות דקות של חומר גמיש שניתן לחתוך ולעצב לצורות שונות. הם עשויים בדרך כלל מנייר או פלסטיק. חותמות, לעומת זאת, הן בעלות צורה שטוחה אשר מיועדת ללחיצה על נייר או חומרים אחרים בתהליך הדפסה על בסיס דיו.

שבלונות משמשות בדרך כלל ליצירת עיצוב על נייר או מצע אחר. לאחר מכן הם משמשים לחתוך את העיצוב מהחומר. חותמות משמשות בדרך כלל ליצירת רושם בחומרים רכים כגון חימר, שעווה ובד.

שבלונה מורכבת משני מרכיבים עיקריים: החומר שעליו מוטבעים והדוגמה המוטבעת עליו. לבול יש רק רכיב אחד – או חתיכת מתכת או פלסטיק שנלחצת לחומרים רכים כדי לעשות בהם רושם.

סטנסיל לחותמת

סטנסילים הם סוג של חותמות גומי שניתן להשתמש בהן ליצירת יצירות אמנות על נייר. הם עשויים בדרך כלל מיריעה דקה של חומר גמיש, כגון ויניל או תרכובת על בסיס לטקס.

בולים יש בדרך כלל אותיות ותמונות מורמות שניתן ללחוץ על נייר או משטחים אחרים כדי ליצור רושם. חותמות עשויות באופן מסורתי מגומי, אך חלק מהחותמות עשויות כיום מחומרים אחרים כגון סיליקון, פלסטיק ומתכת.

שבלונות לעומת חותמות: ההבדל העיקרי בין שבלונות ובולים הוא הדרך שבה הם פועלים. שבלונה מיועדת להצבה מעל תמונה או עיצוב ולאחר מכן להסיר אותה ומשאירה אחריה חותם דמוי חותמת על המשטח שמתחתיה בעוד שחותמת נועדה להשאיר רושם על פני השטח מבלי לכסות דבר.

שבלונות וחותמות משמשות שניהם לאותו דבר, אך יש להם מטרות שונות.

שבלונות-

שבלונה היא כלי המשמש ליצירת דוגמאות או צורות על נייר או משטחים אחרים. ניתן להשתמש בו ליצירת כל עיצוב, אך הוא משמש בעיקר בתעשיית האומנויות והמלאכה.

חותמות-

חותמת היא חתיכת גומי ועליה תמונה הנלחצת על משטח כדי להעביר את התמונה למשטח זה. הם נמצאים בעיקר בחנויות נייחים ומשמשים לרוב כמצייני מיקום למעטפות.

חותמת היא כלי שניתן להשתמש בו ליצירת רושם או עיצוב. בדרך כלל משתמשים בשבלונה ליצירת דפוס.

שבלונה עשויה בדרך כלל מנייר ויש לה דוגמה על הנייר שניתן לאתר אותה בעזרת צבע נוזלי, דיו או טוש צבע. הדוגמה על הנייר מועברת לאחר מכן על פני האובייקט שעליו אתה רוצה ליצור עיצוב.

שבלונות משמשות בדרך כלל ליצירת דפוסים ועיצובים, אך חותמות משמשות בדרך כלל ליצירת רשמים או סימונים.

המאמר בחסות עדן חותמות

Articles You Might Like

Share This Article

ניהול מוניטין

אנו מומחים בכל הנוגע לתדמית האינטרנטית ויכולים לעזור לך לבנות את "השם" שלך ברשת!

דילוג לתוכן